אחסון אתרי אינטרנט

אחסון אתרים - מה זה אומר למעשה?

חברות אחסון אתרים מספקות מגוון שירותים נרחב ויש טעם להתעמק ולמפות את צרכינו בטרם אנו משקיעים את מיטב כספנו. על מנת להבין מהו בעצם אחסון אתר (הרי אתר אינטרנט הינו דבר וירטואלי..) נדמה את פעולת אחסון אתר למושגים מוחשיים המוכרים לכולנו – אחסון אתר דומה להשכרת מבנה, חדר, או קומה בבניין משרדים - לצורך ניהול עסק.

באופן דומה, אנו משכירים 'מקום' לאתרי האינטרנט שלנו בשרתים של חברות האחסון ומתפעלים אותם 'מרחוק' בעזרת ממשקים המאפשרים זאת. חברות אחסון האתרים אינן מסתפקות בהשכרה של המקום על גבי השרתים ומרבית החברות מספקות, לנוחיותנו, את 'החבילה כולה', הכוללת את מרבית צרכינו כבעלי אתרים.

מיד נפרט את הצרכים הללו כאן וכך נבין טוב יותר מהם אותם אלמנטים הכלולים בעסקת חבילה של אחסון אתרים, למה כדאי לשים לב ועל מה להתעקש..

אחסון אתרים Hosting – למי זה טוב?

לכולם. אבל לא כולם צריכים לשלם! אם הנך גולש מן השורה, וברצונך להיות בעליו של אתר פשוט בעל 'דף' בודד, בלוג, פרופיל, או אפילו להעלות סרטים ותמונות שלך לאינטרנט לרשות הרבים – אין לך צורך בשירותיה של חברת אחסון אתרים. ישנם אתרים רבים שיאפשרו לך לקבל את מבוקשך הנ"ל ללא עלות, וכמו כן רשתות חברתיות באינטרנט גם הן מאפשרות את הנ"ל.

אחסון אתרים עונה על דרישות שונות מאלו. אחסון אתרים מיועד גם לבעלי עסקים וגם לאנשים פרטיים, אך הצורך עליו הוא עונה הינו העלאתו של אתר לאינטרנט, הנושא שם דומיין מסוים - החל מאתרים תדמיתיים למשרדי עורכי דין, גרפיקאים ובעלי מקצועות שונים ורבים, ועד לאתרים מורכבים יותר המכילים ממשקים לשירות לקוחות, למסחר אלקטרוני, אתרים הדורשים אבטחת מידע ברמה גבוהה וכיוצא בזה.

איך בוחרים חברה לאחסון אתרים – בחר חברה הרשומה כחוק!

כבכל דבר ועניין בעולם העסקים, רצוי, ראוי, ומומלץ ביותר כי כאשר אתה שוכר את שירותיה של חברה לצורך התקשרות ארוכת טווח, הכוללת שירותי תמיכה ואחריות, תבחר בחברה גדולה, בעלת שם, הרשומה כחברה בישראל, או כזו הרשומה כחברה בכל מקום אחר בעולם בו היא ממוקמת.

כך תוכל להיות מעט יותר בטוח שלא תהיה זו חברה בסכנת סגירה לאחר מספר שנים, מצב אשר ישאיר אותך ללא תמיכה באתרך. אין זהו מצב שאינו בר תיקון, אך כמובן שאינו מומלץ וכרוך בטרחה רבה ונקודת חולשה שלך בעת מיקוח מול החברות החלופיות.

איך בוחרים חברה לאחסון אתרים - שרתים - בארץ או בחו"ל?

ראשית, באופן כללי, אם קידום אתרך במנוע החיפוש גוגל ישראל הינו אחת ממטרותיך (למשל אם קהל לקוחותיך ממוקם ברובו בישראל), הרי שאחסון אתרך על שרת הממוקם בישראל הינו קריטריון שיש בידו כדי לסייע לך להשיג מטרה זו. אם קהל לקוחותיך ממוקם מחוץ לארץ, הרי שאין כל ערך מוסף משמעותי ,מלבד הנוחות והקרבה הפיזית אל מקום העסק עצמו, ברכישת אחסון על גבי שרתים ישראלים.

יתרה מכך - ישנו יתרון גדול באחסון אתרים על גבי שרתים בחו"ל, ע"י חברות זרות, והוא חיסכון משמעותי בעלויות של חבילת האחסון. עם זאת יש לקחת בחשבון את הקשיים שמערימה החלטה כזו על ההתקשרות עם אותה חברה במקרה הצורך, בין היתר (והיכן שהדבר רלוונטי) - מבחינת שעות העבודה השונות.

איך בוחרים חברה לאחסון אתרים -  סוגי שרתים, שטח אחסון ותעבורה

ישנם שני סוגים של שרתים אשר עליהם יאוחסנו אתריכם. שרתים המבוססים על טכנולוגיית 'לינוקס', ושרתים המבוססים על טכנולוגיית 'חלונות'. הסיבה להעדפת אחד מהשניים נעשית בהתאם לטכנולוגיה שבה נעשה שימוש בבניית האתר, כאשר שרתי לינוקס מתאימים יותר לאחסון אתרים שנכתבו בטכנולוגיית p.h.p ומאפשרת לבעל האתר גם חיסכון יחסי בעלויות לעומת אחסון על שרת 'חלונות' וגם שליטה מדויקת יותר על תפקוד השרת.

שרתי 'חלונות' מתאימים יותר לאתרים הכתובים ב
s.i.p. כאשר בוחרים 'חבילת אחסון' יש לשים לב לשטח האחסון. אתר תדמיתי פשוט בדרך כלל יוכל להסתפק בחבילה הקטנה, ואילו אתר אינטראקטיבי עם סרטוני וידאו לדוגמא, או אתר שישמש למסחר אלקטרוני יזדקק כמובן לחבילה גדולה בהרבה. יש גם לצפות את נפח התעבורה הצפוי באתר. האם יהיו 'זמני שיא' שבהם צפויים גולשים רבים להיכנס בבת אחת? (פרסום תוצאות הגרלת הלוטו..?) ולפי כך יש להתאים את נפח התעבורה שיתאפשר. 

איך בוחרים חברה לאחסון אתרים – שירות לקוחות ותמיכה

היבט זה בבחירת חברה לאחסון אתרים קשור בהיבט הראשון שצוין לעיל, בחירת חברה הרשומה כחוק. כך תבטיח לעצמך ש"יהיה למי לבוא בטענות". חשוב מאוד לברר לגבי איכות שירות הלקוחות בכל חברת אחסון אתרים מיועדת, היקפו, טיבו, שעות הזמינות של שירות הלקוחות, דרכי ההתקשרות עימם, ועלויות: יש גם לברר לעומק את היקף התמיכה ומה היא כוללת.

חשוב בהיבט זה לדעת מה קורה אם ישנה בעיה באתר – מי מתקן ולמי זה עולה... Hosting איכותי עולה כסף! וזיכרו כי זול עולה ביוקר במקרה הזה.

המלצות על חברות אחסון אתרים בישראל ובעולם:

Lunarpages.Com - אחסון אתרים ב- 25 שקלים לחודש...
מאמרים אחרונים

קישוריםאתרים באינטרנט | קידום אתר | בניית אתרי אינטרנט | מפת האתר
MyScript.co.il - Hosting